Контактирајте не

whatsappWhatsApp: +8618615261626

ВечетВечер:+86 18615261626

ПоштаПошта: info@tekaicnc-laser.com

SkypeSkype: info@tekaicnc-laser.com

TEJ1530AF ласерска машина за сечење влакна за сечење метал од нерѓосувачки челик автоматско

Модел: TEJ1530AF машина за автоматско ласерско сечење влакна

Марка: Текаи

Работна површина: 1500

Регрес за влакна: Racuy/IPG: опција

Оригинал: CN (Потекло)
Време на испорака: 20-25 работни дена

Сертификати: CE, FDA, ISO

Прилагодено: Прифатете

Напон: AC 220V/380V, 1P/3P, 50HZ/60HZ

Способност за снабдување: 90 комплети/месец

Големина на пакување: 20 Контејнер за рамка + 40 контејнер

Услови за плаќање: T/T (телеграфски трансфер), Mastercard, е-проверка


Детали за производотДетали за производот

16286672042

Карактеристики на Cnc Wood Router-TEM1325:

1.Прифатете ја рамката на машината за тешка работа, формирана со машина за мелење од типот на CNC планер, посилна, стабилност

2. Висока точност HIWIN линеарен водич од Тајван, со висока точност спирален пренос решетката пренос, поголема стабилност, висока прецизност стабилност.

3. Конфигуриран напреден систем за контрола Mach3 on-line специјален контролен систем, независно напојување, квалитетна пресметка, силни анти-пречки

перформанси, Сопствени помоќни перформанси на апликацијата.

4. Има реставрација за исклучување, продолжување со обработка на точката на прекин, уред за автоматско прилагодување на висината на алатот, повторена обработка, поддршка за поставување 9 координати, дизајн лесен за користење.

5. Бидете компатибилни со многу CAD/CAM софтвер како type3/Art-cam/Casmate/Proe/UG/Artgrave итн.

6. Независен контролен кабинет, посилна моќ и слаба моќ се одделуваат, одржување лесно.

7. Може опционално да го вакум системот и системот за собирање прашина.

1629182896851047
Диан

Подмачкување со масло: висококвалитетно подмачкување масло, издржливо, тоа ќе ја направи машината да работи подолго време.

Чисто метален тврд граничен прекинувач, многу цврст.Чувајте ја машината да се движи многу безбедно.

таи
16286701263
16286699136
Диан

Притиснете го копчето: Цела машина, прифатете висококвалитетни додатоци, дури и едно притискање на копче.Соодветно на европските стандарди.

Ротирачки како 4 оски за 3D гравирање, прикачен на страната на машината, полесно ракување.

таи
16286703081
16286706487
Диан

Сензор за алат, помогнете му на корисникот полесно да ја пронајде нултата точка.

Серво мотор и драјвер Leadshine HSB758, затворен систем, 8N/M

таи
16286707728
16286709636
Диан

Електрична жица: Кабел со повисок квалитет, секој кабел е многу квалитетен.Без никаков ризик.Чувајте ја машината е многу безбедна.

Шангај Фулинг инвертер, висококвалитетен модел

таи
16286711469
Поврзано производство
Добијте бесплатна понуда сега!
дел-наслов
svg
цитат

Добијте бесплатна понуда сега!