Контактирајте не

whatsappWhatsApp: +8618615261626

ВечетВечер:+86 18615261626

ПоштаПошта: info@tekaicnc-laser.com

SkypeSkype: info@tekaicnc-laser.com

TEJ1530F ласерски машини за сечење со влакна за метални SS CS CNC машини за сечење плочи со различен ласерски регрес со влакна

Модел: TEJ1530F машина за ласерско сечење влакна

Марка: Текаи

Работна површина: 1500x3000mm

ЦПУ или не: ЦПУ

Оригинал: CN (Потекло)
Време на испорака: 20-25 работни дена

Сертификати: CE, FDA, ISO

Прилагодено: Прифатете

Напон: AC 220V/380V, 1P/3P, 50HZ/60HZ

Способност за снабдување: 90 комплети/месец

Големина на пакување: 3940X2280X1600mm

Услови за плаќање: T/T (телеграфски трансфер), Mastercard, е-проверка


Детали за производотДетали за производот

кругКонфигурација

кругАпликација

кругHS код

1630116479130794

Карактеристики на машината за ласерско сечење влакна:

#Голема брзина, висока прецизност, висока ефикасност и ниска цена

#Лесна при работа, оптичка патека со влакна, без мачно прилагодување на оптичката патека

#Компактна структура, добро запечатување, силно приспособливо на промените во околината.

#Со совршениот систем за автоматско гнездење кој може да заштеди време, да заштеди материјали, сооднос на искористеност на листови до 95%

#Движечки попречен зрак, увезени високопрецизни лавици и линеарна водилка, стабилен пренос, висока прецизност.

#Користење на професионален и моќен систем за контрола на сечење влакна од Шангај Cypcut кој се базира на оперативен систем Windows, со добри

Интеракција со човечка машина и лесно ракување.

#Ласерот се произведува без гас и може да користи воздух за сечење лим

Рамката на #машината, попречниот сноп и работната маса прифаќаат интегрална структура за заварување.Со жарење за ослободување од стрес и третман за ослободување од стрес од вибрации,

може целосно да го елиминира стресот за заварување и обработка, одржувајќи висока јачина и прецизност, одржувајќи ја нормалната употреба од 20 години без деформација

1630055191471187
Диан

Cypcut оперативен систем
Шангај Cypcut оперативен систем, напредна технологија, погоден за видови на сечење материјали.

Глава за сечење Raytools, функција за автоматско фокусирање

таи
1630055221453879
1630055236239072
Диан

X、Y оска: јапонски YASKAWA 850W серво мотори и драјвери Нашата структура на оските XY
ја зголемува брзината и прецизноста на машината и е постабилен за машинско работење
Оска Z: Јапонски Panasonic 400W серво мотор и драјвер

Трета генерација авијациски алуминиумски подемен
Произведен е според воздушните стандарди и формиран од 4300 тони преса со пресување.По третманот за стареење, неговата
јачината може да достигне 6061 T6 што е најсилната јачина од сите газови.Воздухопловниот алуминиум има многу предности, како на пр
добра цврстина, мала тежина, отпорност на корозија, антиоксидација, мала густина и значително ја зголемуваат брзината на обработка.

таи
1630055275937817
1630055316280993
Диан

Ласерски извор
Ласерски извор Origion Raycus
Изборно: IPG

Електричен дел од Франција Шнајдер

таи
1630055340321543
1630055353910202
Диан

Цевка заварување тежок работен кревет
Внатрешната структура на креветот ја прифаќа металната саќе структура на авионот, која е заварена со голем број правоаголни цевки.
Внатре во цевките се наредени зацврстувачи за да се зголеми цврстината и цврстината на истегнување на креветот, исто така ја зголемува отпорноста и
стабилност на водечката шина за ефикасно да се избегне деформација на креветот.Висока цврстина, стабилност, цврстина на истегнување, обезбедувајќи 20
години на употреба без изобличување;
Дебелината на правоаголниот ѕид на цевката е 10 mm и тежи 3500 kg.

Професионалните системи за ладење, температурите на ладење се прикажани во табелата, температурата на водата е поголема од пропишаната температура
единицата за ладење автоматски кога се лади, единицата за ладење автоматски запира кога температурата на водата е под одредената температура за ладење.

таи
1630055416276098

# Работна површина: 1500x3000mm

# Ласерски генератор 2000w, бренд Raycus

# Raytools марка Глава за сечење со систем за автоматско следење

# Cypcut контролер систем со безжично рачно тркало

# Taiwain Hiwin водечки шини 30мм

# Тајван APEX опрема и багажник

# Индустриски чилер за вода

# XY оска Јапонски Yaskawa серво мотор 850w

# Z оска Yaskawa 400w серво мотор

# Јапонски SMC Airtac пневматски елемент

# Француски Мотоварио редуктор

# Француски Schneider електронски компоненти

# Автоматски систем за подмачкување

# Компјутер со контролен систем и систем за дизајн добро инсталиран.

 

Делови за опции:

 

# Поголема моќна ласерска помош за сечење поголема дебелина

# Платформа за размена нагоре и надолу

# Целосно опкружување

# Ротари за сечење метални цевки

 

Модел TEJ1530F Ласерска машина за сечење влакна
Работна површина 1500х3000мм
X/Y оска Повторена позиција ± 0,02 мм
Ласерски генератор Вухан-Рајкус или Германија-ИПГ
Контролен систем Систем за контрола на Cypcut
Преносливост Менувач + шини
Ласерска глава Автоматска глава за сечење на Raytools
Мотор и возач Серво мотор Yaskawa
Сечење на ротирачки цевки Опција делови
Структура на табелата Sawtoolth
Работен напон 380V, 50HZ/60HZ
Брзина на движење 80 милиони/мин
Бруто тежина 3500 кг
Нето маса 3000 кг
Големина на машината 4800*2600*1860мм
Дебелина на сечење Се зависи од материјалите и моќта
Материјали за апликација Метален лимЖелезо/CS/SS/Алуминиум/Бакар и секаков вид метал

Применливи материјали:

 

Материјали за примена: Опремата за ласерско сечење влакна е погодна за сечење метал како лим од не'рѓосувачки челик, мека челична плоча

лим од јаглероден челик, легирана челична плоча, пружински челичен лим, железна плоча, галванизирано железо, поцинкуван лим, алуминиумска плоча, бакар

лим, месинг лим, бронзена плоча, златна плоча, сребрена плоча, титаниумска плоча, метален лим, метална плоча итн.

 

Применливи индустрии:

 

Машините за сечење со ласерски влакна се широко користени во производството на билборди, рекламирање, знаци, знаци, метални букви, LED букви,

кујнски прибор, рекламни писма, обработка на лим, метални компоненти и делови, железа, шасија, лавици и кабинети

обработка, метални занаети, метална уметничка опрема, сечење панели на лифт, хардвер, автоделови, рамка за очила, електронски делови,

таблички со имиња, машини за ладење, земјоделски машини, машини за храна, кујнски површини од нерѓосувачки челик, воздушна,

железничка локомотива, производство на автоделови, обработка на каросеријата на автомобилот, медицинска опрема, паметен дом, домашни апарати, кујна

опрема, фитнес опрема, машинско производство, обработка на лим.итн.

 

1630117503147911 1630117513309569 1630117523737325 1630117532245019

CNC HS код: 8465990000

Ласерски HS код: 8456110090

Машина за сечење со осцилирачки нож: 8453800000

1628926237110259

Поврзано производство
Добијте бесплатна понуда сега!
дел-наслов
svg
цитат

Добијте бесплатна понуда сега!