Контактирајте не

whatsappWhatsApp: +8618615261626

ВечетВечер:+86 18615261626

ПоштаПошта: info@tekaicnc-laser.com

SkypeSkype: info@tekaicnc-laser.com

TEM1325-4 оска ATC cnc рутер пена од дрво 3d гравирање на калапи Itlay HSD 9.0kw автоматско вретено 1325 машини со глава за нишање од 90 степени

Име на моделот: CNC рутер со оска TEM1325-4

Работна површина: 1300x2500x450mm

Вретено: Италија HSD ATC вретено за воздушно ладење 9,0 kw

Мотор: Јапонски серво мотор и возач Yaskawa

Контролен систем: Контролен систем на Тајван Syntec

Оска C: лево и десно ротираат за 90 степени

Инвертер: Тајван 11KW Делта инвертер

Површина на масата: Вакуум маса и 5,5 kw пумпа без масло

Максимална брзина на движење: 50000 mm/min

Максимална брзина на гравирање: 32000 mm/min

Брзина на ротација: 24000 врт/мин

Мотор на оската C: јапонски серво мотор и возач Yaskawa


Детали за производотДетали за производот

кругКонфигурација

кругАпликација

кругHS код

2

CNC рутер машина за обработка на дрво со оска TEM1325-4, машина за рутер со висока класа, глава за нишање, вретеното може да се лула десно и лево за 90 степени.Професионално за 3Д гравирање.Различна машина со ротирачко гравирање, вистинскиот агол на обработка на машината за CNC рутер со 4 оски е поширок.Преку глава за нишање со 4 оски.Големината за 3d стерео обработка е поголема од 4-та ротациона машина.Помоќен од машината за CNC рутер со 3 оски.Сите работи кои CNC машината со 3 оски може да ги обработи, за CNC рутерот со 4 оски е полесно.

Карактеристики на CNC оската TEM1325-4:

1. Светски познати додатоци, сите додатоци на TEM1325-4 оска cnc рутер машина оригинални увезени од различна компанија позната марка.Контролен систем Syntec, Италијанско вретено HSD ATC од 9,0 kw, јапонски серво мотор и драјвер Yaskawa, Shimp итн.

2. Тешко тело на рамка, заварена голема челична цевка.Преку процесот на висока температура, телото станува стабилно и висока цврстина.Многу тешко има деформација.

3. Линеарен тип 14 алатки автоматски менувач.Брза брзина, промена на една алатка потребни се само 8 секунди.Направете машината со 4 оски да работи побрзо и заштедете време.

4. Работната површина е 1300x2500x400mm, оската C 180 степени.Специјалната структура на оската TEM1325-4.Оската Z може да биде поголема.

5. Вакуум маса и Т-слот маса заедно.Без разлика на сечење на големи плочи и 3Д гравирање.Или процес на мали артефакти.Сите можат да се поправат многу стабилни.

Оригинален јапонски серво-мотор и двигател од 6.C оска, Уверете се дека јазот со 4 оски е многу многу мал.Работната прецизност е многу многу висока.

7.Y оска заштита од прашина.За време на работата на машината за CNC рутер со 4 оски, прашината ќе ги извалка оригиналните квадратни шини од Тајван Hiwin од 25 мм и Xinyue Gear.Значи, оската Y усвои дизајн отпорен на прашина.

01
Диан

Тајван Синтек контролен систем.Познатиот бренд

Јапонскиот серво мотор и двигател Yaskawa, соработуваат со редуктор Shimp.Одржувајте ја машината прецизно да работи и да се движи непречено.

таи
02
03
Диан

Автоматско подмачкување со масло.Чувајте ги Gear, TBI Ball завртката и квадратните шини чисти преку софтверската контрола.

Вртено ATC за ладење на воздухот од 9,0 kw HSD.24000 врт/мин.Оска C, замав за 180 степени.

таи
04
05
Диан

Структура на алатки од линеарен тип ATC.

Франција Шнајдер, многу безбеден и стабилен

таи
06
07
Диан

Заклучете го седиштето, помогнете му на клиентот да го смени собирањето.

Инвертер Taiwan Delta 11KW, модел со висока фреквенција.Прилагодете ја брзината на вретеното.

таи
08
Име на моделот CNC рутер TEM1325-4 оска
Работна површина 1300х2500х450мм
Вретено Италија HSD ATC вретено за воздушно ладење 9,0 kw
Мотор Јапонски серво мотор и драјвер Yaskawa
Контролен систем Тајван Синтек контролен систем
C оска Лево и десно се ротираат за 90 степени
Инвертер Тајвански 11KW Делта инвертер
Површина на масата Вакуум маса и 5,5 kw пумпа без масло
Максимална брзина на движење 50000 мм/мин
Максимална брзина на гравирање 32000 мм/мин
Брзина на ротација 24000 врт/мин
Мотор на оската C Јапонски серво мотор и драјвер Yaskawa
Команден јазик G код, *.u00, *.plt
Точност на позиционирање на движење ± 0,01/300мм
Прецизност на репозиционирање ± 0,03 мм
Погонски механизам XY со пренос на брзина;Z од Taiwan TBI топчест завртка пренос
Редуктор Редуктор на шипки
Нето/Бруто тежина 1650 кг/1850 кг

# Обработка на плочи: изолациски дел, пластични хемиски компоненти, ПХБ, внатрешно тело на автомобилот, патеки за куглање, скали, анти-бате плоча, епоксидна смола, ABS, PP, PE и други мешани соединенија со јаглерод.

# Декорација: Акрилик, ПВЦ, МДФ, вештачки камен, органско стакло, пластика и меки метали како бакар, процес на гравирање и мелење на алуминиумски плочи.

# Индустрија на мебел од дрво: брановидна плоча, фин модел, антички мебел, дрвена врата, екран, занаетчиски појас, композитни порти, врати од плакарот, внатрешни врати, ногарки за софа, наслони, кабинети за игри, маси за компјутери, маса за машини за шиење, инструменти.

# Рекламна индустрија: рекламна идентификација, правење воздишки, акрилно гравирање и сечење, правење зборови со кристали, бластер

калапи, и други рекламни материјали изработка на деривати

# Занаети: гравирање ликови од кој било јазик и обрасци на подароци и сувенири, примитивна обработка и обликување на уметнички занаети и шило

# Калапење: гравирање на деликатна буква и цветна шема, примитивна и фина обработка на малиот калап.

Архитектонски модели: гравирање фин прозорец, огради и обрасци на ѕидови, итн.

IMG_1884 IMG_2335 IMG_3406 IMG_3947

CNC HS код: 8465990000

Ласерски HS код: 8456110090

Машина за сечење со осцилирачки нож: 8453800000

1628926237110259

Поврзано производство
Добијте бесплатна понуда сега!
дел-наслов
svg
цитат

Добијте бесплатна понуда сега!