Контактирајте не

whatsappWhatsApp: +8618615261626

ВечетВечер:+86 18615261626

ПоштаПошта: info@tekaicnc-laser.com

SkypeSkype: info@tekaicnc-laser.com

TEM1325-5 оска cnc-рутер машина за 360 степени замавнувачка глава за изработка на CNC машина со ATC систем

Име на моделот: CNC рутер со оска TEM1325-5

Работна површина: 1300x2500x600mm

Вретено: Италија HSD ATC вретено за воздушно ладење 11 kw

Мотор: серво мотор и драјвер Syntec

Контролен систем: Контролен систем Taiwan Syntec 610MA-E5

Оска C: лево и десно ротираат за 360 степени

Инвертер: Тајван 11KW Делта инвертер

Површина на масата: Вакуум маса и 5,5 kw пумпа без масло

Максимална брзина на движење: 50000 mm/min

Максимална брзина на гравирање: 32000 mm/min

Брзина на ротација: 24000 врт/мин

Мотор на оската C: серво мотор и драјвер Syntec


Детали за производотДетали за производот

кругКонфигурација

кругАпликација

кругHS код

IMG_7304

CNC рутер TEM1325-5 оска од Tekai, се користи за машина за CNC рутер за правење 3D калапи.Hign end cnc рутер машина.Тело на цевката од 12 мм.Висока оска Z, професионален дизајн за модел.Прифатете ја структурата за ротирање од 360 степени.Лесно ракувајте со местата каде што не може да се изврши обработка со 3 оски и 4 оски.Ако сакате да една CNC машина за мувла за дрво, оската TEM1325-5 е многу погодна.Особено кога го користите за гравирање на 3D модели, модел на автомобил, модел на брод, трофеј итн. Нанесете на различни материјали, како дрво, медијапан, пена, пластика алуминиум итн. Првиот избор за големите компании за мувла.Добредојдовте ширум светот Прашање за клиентите за машината за cnc рутер Tekai со 5 оски.

Карактеристики на CNC оската TEM1325-5:

1) Обработката со повеќе процеси може да се изврши на повеќе просторни површини на работното парче во исто време, што значително ја подобрува ефикасноста на обработката.
2) Опремен со светски познатиот контролер, ги има предностите на моќните функции, високата прецизност на обработката и брзата брзина.
3) Усвојување разновиден контролен систем за контрола на брзината на обработка, брзината на мирување и брзината на сечење одделно, што во голема мера го подобрува квалитетот и ефикасноста на обработката на преработените производи.
4) Усвојувајќи ги компонентите од врвна светска класа, може да обезбеди машината со подолг работен век.

Детални делови од TEM1325-5 оската 01
Диан

Тајван Синтек контролен систем.Познатиот бренд.Систем за контрола на оската со висока верзија 5.

професионално вретено со 5 оски од 12 kw HQD 24000 RPM.Вртење од 360 степени за гравирање на 3D модели.

таи
CNC рутер TEM1325-5 оска 06
03
Диан

Автоматско подмачкување со масло.Чувајте ги Gear, TBI Ball завртката и квадратните шини чисти преку софтверската контрола.

Тешко заварување челични цевки од 12 мм.Многу силно, не само што ја обезбедува стабилноста на работата со голема брзина на машината, туку и гарантира дека машината не се деформира.

таи
Детални делови од ТЕМ1325-5 оска 06
Детални делови од ТЕМ1325-5 оска 03
Диан

Структура на алатки од линеарен тип ATC.Тип на рингишпил како опционални делови.

Серво моторот и драјверот Syntec 1500w соработуваат со редуктор Shimp.Одржувајте ја машината прецизно да работи и да се движи непречено.

таи
Детални делови од ТЕМ1325-5 оска 04
Детални делови од ТЕМ1325-5 оска 05
Диан

Тајвански Hiwin квадратни шини од 30 мм и шило за хеликал решетката Германија

Инвертер Taiwan Delta 11KW, модел со висока фреквенција.Прилагодете ја брзината на вретеното.

таи
08
Име на моделот CNC рутер TEM1325-5 оска
Работна површина 1300х2500х600мм
Вретено Италија HSD ATC вретено за воздушно ладење 9,0 kw
Мотор Јапонски серво мотор и драјвер Yaskawa
Контролен систем Тајван Синтек контролен систем
C оска Лево и десно се ротираат за 90 степени
Инвертер Тајвански 11KW Делта инвертер
Површина на масата Вакуум маса и 5,5 kw пумпа без масло
Максимална брзина на движење 50000 мм/мин
Максимална брзина на гравирање 32000 мм/мин
Брзина на ротација 24000 врт/мин
Мотор на оската C Јапонски серво мотор и драјвер Yaskawa
Команден јазик G код, *.u00, *.plt
Точност на позиционирање на движење ± 0,01/300мм
Прецизност на репозиционирање ± 0,03 мм
Погонски механизам XY со пренос на брзина;Z од Taiwan TBI топчест завртка пренос
Редуктор Редуктор на шипки
Нето/Бруто тежина 1650 кг/1850 кг

Мувла индустрија, индустрија за декорација, индустрија за мебел, големи металоидни калапи, градежен модел,калап за автомобилска пена,

дрвен модел на брод, железнички дрвен калап, дрвен модел на авијација и дрвен калап воз.

 

IMG_1884 IMG_2335 IMG_3406 IMG_3947

CNC HS код: 8465990000

Ласерски HS код: 8456110090

Машина за сечење со осцилирачки нож: 8453800000

1628926237110259

Поврзано производство
Добијте бесплатна понуда сега!
дел-наслов
svg
цитат

Добијте бесплатна понуда сега!