Контактирајте не

whatsappWhatsApp: +8618615261626

ВечетВечер:+86 18615261626

ПоштаПошта: info@tekaicnc-laser.com

SkypeSkype: info@tekaicnc-laser.com

TEM1325AF Комплет за дупчење машини за CNC рутер за обработка на дрво со систем за полнење и растовар

Модел: TEM1325AF Auto ATC cnc рутер

Марка: Tekai cnc

Работна површина: 1300x2500x200mm

ЦПУ или не: ЦПУ

Оригинал: CN (Потекло)

Време на испорака: 20-25 работни дена

Сертификати: CE, FDA, ISO

Прилагодено: Прифатете

Напон: AC 220V/380V, 1P/3P, 50HZ/60HZ

Способност за снабдување: 90 комплети/месец

Големина на пакување: 3940X2280X1600mm

Услови за плаќање: T/T (телеграфски трансфер), Mastercard, е-проверка


Детали за производотДетали за производот

кругКонфигурација

кругАпликација

кругHS код

1629167844613966

Карактеристики на TEM1325AF auto cnc:

1. Ова е една опрема со повеќе функции, автоматско полнење, дупчење вертикални дупки, жлебување, сечење и автоматско растоварување.

2. Автоматското наборување и оптимизација може да го подобри искористувањето на материјалот, заштедувајќи време и материјал.

3. Автоматско утовар и истовар, заштеда на работна сила.

4. Дизајнот на структурата со висока ригидност и анализата и калењето на стресот на материјалот, обезбедуваат недеформирање на точноста на машината.

5. Целосно автоматски систем за утовар и истовар, нема потреба рачно да ги туркате или преместувате материјалите, ветувајте точно позиционирани, значително ја подобрувате ефикасноста на производството, мултифункционална интегрирана машина.

6. Сите електронски компоненти усвоени компоненти со европски стандард (CE сертифициран), како француски Schneider, јапонски OMRON гранични прекинувач.

7. Увезени топката завртка, опрема решетката, се осигура дека машината прецизност.

1629170495410634
Диан

Системот за вчитување, ќе и помогне на машината да го храни системот автоматски, да ја зголеми ефикасноста на машината.

Подмачкување со масло: висококвалитетно подмачкување масло, издржливо, тоа ќе ја направи машината да работи подолго време.

таи
1629170611518927
1629170737633825
Диан

Тајван Syntec 6MB контролен систем, Тајван систем за контрола на LNC како опција.Сите најпрофесионален систем за контрола.

Делови за дупчење HQD, дупчат различни дупки за дрвената плоча со висока ефикасност.Itlay Hiteco како опционални делови.

таи
1629170852676741
1629170898361891
Диан

Вртено за воздушно ладење HQD 9,0 kw ATC, 24000 RPM/MIN.

Чисто метален тврд граничен прекинувач, многу цврст.Чувајте ја машината да се движи многу безбедно.

таи
1629170994393884
1629171040277768
Диан

Подмачкување со масло: висококвалитетно подмачкување масло, издржливо, тоа ќе ја направи машината да работи подолго време.

Електрична жица: Кабел со повисок квалитет, секој кабел е многу квалитетен.Без никаков ризик.Чувајте ја машината е многу безбедна.

таи
1629171055110355

# Работна површина: 1300*2500*200 mm

# Вакуум мешана Т-слот маса со вакуумска пумпа од 7,5 kw

# Taiwan Syntec контролен систем со екран.

# Систем за вчитување и растоварување

Вретено за воздушно ладење HQD ATC од 9,0 kw, 24000 вртежи/м.

# делови за дупчење HQD

# XY оска спирален носач и пренос на пренос

# Z оска Тајван TBI топчест завртка пренос

# X,Y, Z Тајван Hiwin 25 квадратни шини

# Серво мотор и возач на Тајван Делта

# Тајван Делта инвертер

# Автоматско подмачкување со масло

# Линеарен автоматски менувач со 14 алатки

# Филтер

# Калибрација на алат

# Тешко тело на рамка, метална цевка 5мм!!!

# Топло сликање, без капка боја

# Механичко дупчење Механичко тапкање, без дупка за отпад

# собирач на прашина

# Ограничен прекинувач, стапало за стапнување за ниво, алат итн.

 

Делови за опции:

 

# Тајвански систем за контрола на LNC

# Италија 9,0kw HSD ATC вретено за воздушно ладење

# Јапонски Yaskawa серво мотор и драјвер

# Италија Hiteco делови за дупчење

# Пила за сечење

бр. Опис TEM1325AF CNC рутер Изборни делови на CNC рутерот
1 X, Y, Z Работна област 1300x2500x200mm (4,3'x8,2'x0,7') Други работни големини се опционални.
2 Големина на маса 1360x2940mm (4,5'x9,6')  
3 X,Y,Z Точност на позиционирање на патување ±0,01/300мм  
4 X,Y,Z Прецизност на репозиционирање ±0,01 mm  
5 Површина на маса Вакуум маса со 7,5kw вакуум пумпа  
6 Рамка Дебели, силни и висококвалитетни челични цевки заварени  
7 Начин на возење на оската X, Y Решетка и шипка / Линеарни квадратни водилни шини и блокови увезени од Тајван, бренд HIWIN  
8 Начин на возење на оската Z Топчест шраф / Линеарна квадратна шина и блокови увезени од Тајван, бренд HIWIN  
9 Макс.Потрошувачка на енергија 2,0 kw (без вретено)  
10 Макс.Брза стапка на патување 60.000 мм/мин  
11 Макс.Работна брзина 30.000 mm/min  
12 Моќ на вретеното Вретено за воздушно ладење HQD од 9,0 KW Италија HSD вретено/Единици за дупчење
13 Брзина на вретеното 0-24000 вртежи во минута 0-24000 вртежи во минута
14 Возење мотори Серво систем Јаскава, Панасоник, Делта или други
15 Инвертер Делта Јаскава, Панасоник или други
16 Работен напон AC380V/50-60Hz/3PH AC220V/50-60Hz/Еднофазен или 3фазен
17 Команден јазик Г код  
18 Контролен систем Тајван Синтек контролен систем LNC или други
19 Компјутерски интерфејс USB PCI
20 X, Y резолуција < 0,01 мм  
21 Софтверска компатибилност Софтвер Type3/ Ucancame V9 (Опција: Artcam Software)  
22 Собирач на прашина 3,0KW со 2 кеси 3KW/4KW
23 Вакуумска пумпа 7,5KW, водено ладење Суво ладење
24 Температура на работната средина 0°-45°  
25 Релативна влажност 30%-75%  
26 Големина на пакување 3200х2100х1980мм  
27 СЗ 2800 кг  
28 GW 3000 кг  

1. Рекламната индустрија

TEM1325AF разви голем број сеопфатни решенија за CNC обработка и важни опции за продуктивност за производителите на знаци.Флексибилноста на CNC рутерот им овозможува на производителите на комерцијални знаци да произведуваат димензионални знаци со гравирање на сите видови ознаки, заштитен знак, табли со имиња, значка, украсен подарок, врежан медал, сертификат, сувенир, рамка за фотографии, декорација на мебел.Дополнителни опции за продуктивност вклучуваат мастери за дрво, ПВЦ, МДФ, алуминиум, алуминиумски композитен панел и други обоени метали.

 

2. Индустрија за мебел

Олеснување на работата на кабинетот.Нашите CNC рутери направија производство на сите видови врати (врата од цврсто дрво, композитна врата), мебел од цврсто дрво, мебел од махагони, врати од медијапан боја, врата и прозорец од шкафот, кабинет покрај креветот, екран на преклопување итн. фронтови за фиоки достапни за мали, средни и големи бизниси.Работењето со CNC машина им овозможува на производителите на кабинети да користат техника на производство што го подобрува времето на производство, квалитетот и конзистентноста, како и приносот на материјалот, користејќи една машина и правилен софтверски систем.Изработката на кабинети ги вклучува сите видови дрво (и природно и преработено), а понекогаш и некои пластики.

 

3. Индустрија на уметнички дела

ЦПУ рутерот може да обработува дрвен карфт, мурална уметност од дрво, уметничко дрво, врежана, накит, пакет за комети, музички инструмент.

 

4. Украсете индустрија

Акрилик, ПВЦ, МДФ, вештачки камен, органско стакло, пластика и меки метали како бакар, процес на мелење со машина за гравирање на алуминиумски плочи.

1629168157129658

1629168165960228

1629168174100709

CNC HS код: 8465990000

Ласерски HS код: 8456110090

Машина за сечење со осцилирачки нож: 8453800000

1628926237110259

Поврзано производство
Добијте бесплатна понуда сега!
дел-наслов
svg
цитат

Добијте бесплатна понуда сега!