Контактирајте не

whatsappWhatsApp: +8618615261626

ВечетВечер:+86 18615261626

ПоштаПошта: info@tekaicnc-laser.com

SkypeSkype: info@tekaicnc-laser.com

TEZ1625-CCD дигитална вибрирачка машина за сечење ножеви со големо сечење на рабовите CCD 1625 2030

Име: Машина за сечење со осцилирачки нож со CCD

Модел: TEZ1625-CCD

Марка: Tekai cnc

Работна површина: 1600x2500mm

ЦПУ или не: ЦПУ

Оригинал: CN (Потекло)
Време на испорака: 20-25 работни дена

Сертификати: CE, FDA, ISO

Прилагодено: Прифатете

Напон: AC 220V/380V, 1P/3P, 50HZ/60HZ

Способност за снабдување: 90 комплети/месец

Големина на пакување: 4220*2260*1320мм

Услови за плаќање: T/T (телеграфски трансфер), Mastercard, е-проверка


Детали за производотДетали за производот

кругКонфигурација

кругАпликација

кругHS код

1629686479633977

Карактеристики на TEZ1625-CCD:

1. Увезениот квадратен линеарен водич од Тајван и серво моторот Делта обезбедуваат висока точност, брза брзина на сечење и стабилни работни перформанси;

2. Целата машина е заварена со дебела квадратна бесшевна челична конструкција и третирана со висока температура, обезбедува висока точност, без деформација

и супер долг работен век;

3. Целата парче алуминиумска платформа е саќе структура, не е лесно да се деформира, апсорбира звук, итн.

4. Дигиталната машина за сечење е дизајнирана лесна за инсталирање, поставување и работа;

5. Сечење со нож не ласерски, без загадување на воздухот, без изгорени рабови, брзината на сечење е 5-8 пати поголема од машината за ласерско сечење;

6.CCD машината за сечење визуелна идентификација може да ја идентификува кожата, кожата и другите скапоцени неправилни прегледи на материјалите, автоматски

идентификација на недостатоците на материјалот, автоматско супер наборување, контрастно вештачко наборување заштедува материјал за повеќе од 10%.

7.Автоматска машина за сечење храна, таа е погодна за автоматско сечење на серпентина, автоматско хранење, континуираното сечење е погодно за производи за сериска обработка.

1629686826813962
Диан

Серво мотор и возач на Taiwan Delta, затворен систем, висока прецизност и брзо сечење со брзина.

CCD камера, скенирајте ги материјалите на целата работна површина.Прецизно позиционирање и сечење на рабовите на сите форми според барањата на корисникот.

таи
1629686901472164
1629687093270654
Диан

Контролен систем Ruida, стабилен и лесен за ракување.

Две глави, исто така може да се направи во три или повеќе глави според барањата за сечење на различни материјали.

таи
1629687154276043
1629687280250671
Диан

Работна маса за автоматско напојување и растовар.Табелата може да се ротира за да се постигне автоматско сечење на масовните материјали.

Вакуум маса, материјалите на масата ќе бидат фиксирани автоматски.

таи
1629687433410954
1629687469209836
Диан

Воздушна вакуумска пумпа од 9,0 kw, голема моќ на адсорпција.Поправете ги материјалите стабилни.

Маса од 4cm од алуминиумска легура.Многу силен и издржлив.

таи
1629789169793200

# Работна површина: 1600x2500mm

# Глава за сечење со осцилирачки нож и глава за сечење V

# Пренос на багажник и пинион

# Тајван HIWIN водилни шини Y оска20mm X оска15mm

# Rudia контролен систем, RDD6584g

# Тајван Делта серво мотор и драјвер

# Воздухопловна алуминиумска вакуумска адсорпциона маса со филц

# 9,0kw воздушна вакуумска пумпа со придушувач

# boke софтвер за паметно гнездо

# црвен покажувач

# 40мм вакуумска маса од алуминиумска легура

# Цилиндар за прес материјали

# 20 комплети алатки за сечење

# Голема CCD камера

 

Делови за опции:

# Уште една глава со V-пресечена глава, додајте

# Пневматска глава за сечење глава, ве молиме додадете

# Уште една кружна глава за сечење нож, ве молиме додадете

# мала CCD камера за сечење на рабовите

# Систем за автоматско хранење

Модел TEZ1625 TEZ1825 TEZ2030
Работна површина 1600х2500мм 1800х2500мм 2000х3000мм
Големина на машината 1850*3500*1350 2000*3500*1350 2200*3900*1350
Номинална моќност 11 KW 11 KW 11 KW
Фиксен режим Маса со рамна плоча/Табела со тип на автоматско хранење Маса со рамна плоча/Табела со тип на автоматско хранење Маса со рамна плоча/Табела со тип на автоматско хранење
Мултифункционална глава Вибрирачки нож, кружен нож, пневматски нож, нож за удирање, V-сечење, тркало под притисок итн
Конфигурација на алатката Повеќекратни ножеви за сечење
Безбедносен уред Користење на инфрацрвени сензори, одговорни, безбедни и сигурни.
Брзина на сечење 200-800 mm/s (според различни материјали за сечење)
Дебелина на сечење според различни материјали за сечење
Материјали за сечење Кожа, секаков вид облека, флексибилен материјал, композитна кожа од сунѓер, ПВЦ, меко стакло, силикон, гума
Повторена точност ≤0,1мм
Систем за пренос увезен (дигитален серво мотор, линеарен водич, синхрон појас, топчест шраф)
Друга конфигурација Ние можеме да го приспособиме производството на машини според вашите барања
Тежина на машината: KG 1200 1400 1600 година

Машината за сечење може да исече многу видови меки материјали и некои тврди материјали.Како:

 

Платно, ткаенина, каша, џин, влакна, многу слоеви Кожа, ПВЦ, СТП, ткаенина Картон, брановидна табла, саќе од саќе,

иверица, пластична брановидна плоча Влошка за чевли, EVA, гума, PE пена, патосници за автомобили, Композитни материјали, пластика итн.

1629789260209751 1629789269146200 1629789278376677

CNC HS код: 8465990000

Ласерски HS код: 8456110090

Машина за сечење со осцилирачки нож: 8453800000

1628926237110259

Поврзано производство
Добијте бесплатна понуда сега!
дел-наслов
svg
цитат

Добијте бесплатна понуда сега!