Контактирајте не

whatsappWhatsApp: +8618615261626

ВечетВечер:+86 18615261626

ПоштаПошта: info@tekaicnc-laser.com

SkypeSkype: info@tekaicnc-laser.com

TEZ1625 Машина за сечење со осцилирачки нож Машини за сечење ткаенини од кожа на брановидни плочи

Модел: TEZ1625

Марка: Tekai cnc

Работна површина: 1600x2500mm

ЦПУ или не: ЦПУ

Оригинал: CN (Потекло)
Време на испорака: 20-25 работни дена

Сертификати: CE, FDA, ISO

Прилагодено: Прифатете

Напон: AC 220V/380V, 1P/3P, 50HZ/60HZ

Способност за снабдување: 90 комплети/месец

Големина на пакување: 3600*2260*1320мм

Услови за плаќање: T/T (телеграфски трансфер), Mastercard, е-проверка


Детали за производотДетали за производот

кругКонфигурација

кругАпликација

кругHS код

1629789697101275

Карактеристики на нашиот TEZ1625:

1. Увезените тајвански квадратни линеарни водич и серво мотор обезбедуваат висока точност, брза брзина на сечење и стабилни работни перформанси;

2. Целата машина е заварена со дебела квадратна челична конструкција и се третира со висока температура, обезбедува висока точност, не

деформација и супер долг работен век;

3. Целата парче алуминиумска платформа е саќе структура, не е лесно да се деформира, апсорбира звук, итн.

4. Дигиталната машина за сечење е дизајнирана лесна за инсталирање, поставување и работа;

5. Опремен со инфрацрвен сензор и уреди за итно запирање, гарантира безбедност;

6. Сечење со нож не ласерски, без загадување на воздухот, без изгорени рабови, брзината на сечење е 5-8 пати поголема од машината за ласерско сечење.

1629788965570331
Диан

Контролен систем Ruida, стабилен и лесен за ракување.Поддржете повеќе формати.

Глава за сечење со осцилирачки нож, погодна за различни материјали.

таи
1629789011749369
1629789059860191
Диан

Воздушна вакуумска пумпа од 9,0 kw, голема моќ на адсорпција.Поправете ги материјалите стабилни.

Главата на вретеното како опционални делови, машината може да додаде различна глава за различни работни материјали.

таи
1629789071968966
1629789127512359
Диан

Серво мотор и возач на Taiwan Delta, затворен систем, висока прецизност и брзо сечење со брзина.

Работна маса за автоматско напојување и растовар.Табелата може да се ротира за да се постигне автоматско сечење на масовните материјали.

таи
1629789140790997
1629789155769392
Диан

Вакуум маса, материјалите на масата ќе бидат фиксирани автоматски.

Маса од 4cm од алуминиумска легура.Многу силен и издржлив.

таи
1629789169793200

# Работна површина: 1600x2500x80mm

# Глава за сечење со осцилирачки нож

# Пренос на багажник и пинион

# Тајван HIWIN водилни шини Y оска20mm X оска15mm

# Rudia контролен систем, RDD6584g

# Тајван Делта серво мотор и драјвер

# Воздухопловна алуминиумска вакуумска адсорпциона маса со филц

# 9,0kw воздушна вакуумска пумпа со придушувач

# boke софтвер за паметно гнездо

# црвен покажувач

# 40мм вакуумска маса од алуминиумска легура

# Цилиндар за прес материјали

# 20 комплети алатки за сечење

 

Делови за опции:

# Уште една глава со пресек V

# Пневматска глава за сечење глава

# Уште една кружна глава за сечење со нож

# CCD камера

# Систем за автоматско хранење

 

Модел TEZ1625
Макс.работна површина 1600*2500мм
Моќ 9 kw
Макс.брзина на движење 1200 mm/s
Макс.брзина на сечење 800 mm/s (поставете ја брзината според материјалот)
Конфигурација на алатки Различни алатки за сечење, тркало за туткање, пенкало, ласер за вкрстено позиционирање
Применлив материјал Брановидна хартија, неткаен материјал, ПВЦ лист за проширување, КТ плоча, пена плоча, сив картон, картон, налепница за возило, леплива налепница итн.
Длабочина на сечење Максимум 50 мм
Механичка прецизност Максимална 0,05 мм
Повторена точност на позиционирање ±0,05мм
Возен систем Делта серво мотор
Контролен систем Контролен систем Руида
Метод на фиксирање на материјалот Апсорпција на вакуум со голема моќност со филц
Датотека за поддршка DXF, PLT, AI, SVG, PDF, NC, DST, DSB, итн.
Оперативна средина Температура 0-40℃, влажност 20%-80%RH
Напон 380V/220V/50Hz/60Hz

Машината за сечење може да исече многу видови меки материјали и некои тврди материјали.Како:

 

Платно, ткаенина, каша, џин, влакна, многу слоеви Кожа, ПВЦ, СТП, ткаенина Картон, брановидна табла, саќе од саќе,

иверица, пластична брановидна плоча Влошка за чевли, EVA, гума, PE пена, патосници за автомобили, Композитни материјали, пластика итн.

1629789260209751 1629789269146200 1629789278376677

CNC HS код: 8465990000

Ласерски HS код: 8456110090

Машина за сечење со осцилирачки нож: 8453800000

1628926237110259

Поврзано производство
Добијте бесплатна понуда сега!
дел-наслов
svg
цитат

Добијте бесплатна понуда сега!