Контактирајте не

whatsappWhatsApp: +8618615261626

ВечетВечер:+86 18615261626

ПоштаПошта: info@tekaicnc-laser.com

SkypeSkype: info@tekaicnc-laser.com

TEM1325C ATC cnc рутер wooworking machiner комплет за автоматско сечење машини 3d рутер

Модел: TEM1325C ATC cnc рутер

Марка: Tekai cnc

Работна површина: 1300x2500x200mm

ЦПУ или не: ЦПУ

Оригинал: CN (Потекло)

Време на испорака: 20-25 работни дена

Сертификати: CE, FDA, ISO

Прилагодено: Прифатете

Напон: AC 220V/380V, 1P/3P, 50HZ/60HZ

Способност за снабдување: 90 комплети/месец

Големина на пакување: 3660*2280*1700мм

Услови за плаќање: T/T (телеграфски трансфер), Mastercard, е-проверка


Детали за производотДетали за производот

кругКонфигурација

кругАпликација

кругHS код

1

TEM1325C ATC cnc рутер за обработка на дрво 1325 со автоматски алат од линеарен тип што се менуваат.Произведено од Jinan Tekai cnc machinery Co,.ltd.Врвна опрема за: 1) Дрво: иверица, меко дрво, тврдо дрво, медијапан, иверица, итн. 2) пластика: акрилик, ABS, HDPE, PVC, UHMW, HDPE, итн. 3) Метал: алуминиум, месинг, Бакар, итн, му треба дополнителен систем за ладење 4) Композит: алуминиумски композит, бакар композит, титаниум, композит, композит од цинк, итн. 5) Пластика и композити (ACP, ACM и цврст површински материјал итн.)

IMG_6818
IMG_6504
IMG_5219

Сликата на машината на TEM1325C ATC CNC рутер за обработка на дрво 1325 со автоматски алат од линеарен тип што се менуваат.

5 (3)
5 (2)
5 (1)

Карактеристики на рутерот TEM1325C ATC cnc:

1. CNC рутер TEM1325C ATC со автоматска машина за менување на линеарен тип, изграден со заварена силна челична цевка.Дизајнирано тело за тешка рамка, исклучително отпорно на притисок.Може да го поднесе ATC cnc рутерот 1325, брзината на работа на машината е многу многу брза.Обезбедете ја стабилноста на машината и без никакви деформации поминати дури и многу многу години.

2. HQD 9.0kw воздушно ладење ATC вретено, 24000 вртежи/мин., кој е најпознатиот бренд во Кина.Поволна цена во споредба со HSD.Но истиот квалитет.Без одржување.

3. Возење со оригинален серво-мотор и двигател на Taiwan Delta, јапонски серво мотор Yaskawa и драјвер како опционален дел.Затворен систем серво мотор и драјвер, без чекор за губење.Помал работен шум.Без шок при работа со мала брзина.Одличен капацитет за преоптоварување.Зголемете ја во голема мера прецизноста на работата на машината за линеарни ATC cnc рутер TEM1325C.

4. TEM1325C Линеарен тип ATC cnc рутер машина со придружен систем за промена на алат, автоматски менувач со 14 алатки.14 комплети држач за алати кои се движат следете го подеменот цело време.Чувајте ги ефикасно менувањето на алатките.

5. Вакуум маса со 5,5kw вакуум пумпа.Специјална за сечење плочи, вакуумската маса е многу неопходна.Вакуумската пумпа од 5,5 kw произведува огромна адсорпциона сила за фиксирање на плочата на материјалите.

6. Опремен со двојна кеса 3.0kw колектор за прашина, собирајте ја прашината за време на машинското мелење на материјалите.Избегнувајте правот да влегува во воздухот.Заштитете го сефот на нашите клиенти.

7. Тајвански LNC контролен систем со целосен екран на допир.Професионалниот систем за контрола на ATC.Стабилно и лесно ракување!Истата функција со системот за контрола на Taiwan Syntec.Но, прифатлива цена.

01
Диан

Вртено за воздушно ладење со голема брзина HQD ATC 9,0 kw, 24000 вртежи/мин.Поставете го HSD како опционални делови.

Придружен систем за менување алат, автоматски менувач со 14 алати.Ефикасноста на менувањето на алатките е поголема.

таи
02
03
Диан

Редуктор на шипки, тоа ќе ја направи машината да работи многу многу непречено.Одложете ја работната инерција на машината.

Електрични компоненти на Шнајдер.Светски познат, многу квалитетен.

таи
04
05
Диан

Автоматско подмачкување со масло.Споредете со другиот модел, нашето подмачкување масло.Повисок модел.Квалитетот е подобар.

Вакуум маса со 5,5kw вакуум пумпа.Огромната сила на адсорпција го фиксира материјалот на површината на машинската маса.Обработка со висока ефикасност.

таи
07
08
Диан

Висококвалитетен кабел со штит.Многу безбедно за корисникот.Силна способност против мешање.

Модел

TEM1325C

TEM1530C

TEM2030C

TEM2040C

Работна површина

1300х2500мм

1500х3000мм

2000х3000мм

2000х4000мм

Структура

Тешка структура на рамката на телото

Вретено

Вретено за ладење HQD од 9,0 kw ATC 24000 вртежи во минута/мин.

Контролен систем

Тајвански систем за контрола на LNC{Систем за контрола на Syntec како опционални делови}

Макс.Брза стапка на патување

500000 mm/min

Макс.Работна брзина

300000 mm/min

Софтвер

Type3, Artcam, Ucancam

Прецизност на машината

0,01 мм

Прецизност на репозиционирање

0,03 мм

Команда

G код

Работен напон

AC 220V/380V, 50HZ/60HZ

Работна маса

Вакуум маса со 5,5kw/7,5kw вакуум пумпа

Систем за подмачкување

Автоматски систем за подмачкување

Мотор и возач

Серво мотори и драјвери на Taiwan Delta

Списание за алатки

Линеарен тип + 14 парчиња ISO30 држачи за алат

Преносливост

X,Y оска: Спирален држач, Тајван Hiwin/PMI 25# Linear Bearing со заштита од хауба за прав за Y оската.

Оска Z: Taiwan Hiwin/PMI Rail 25# линеарно лежиште и тајвански TBI топчест шраф

Структура на подемен

Подемен движење

Инвертер

11 kw Taiwan DELTA инвертер VFD

Собирач на прашина

3,0kw двоен колектор за прашина (380V, 3PHASE, 50HZ)

Апликации

Дрво, МДФ, ПВЦ, акрилик, картон, гума, пена.

Сликарство

Топло сликање

Дупчење

Механичко удирање и тапкање

Главно се користи за преработка на дрво, врата, кабинети, кујнски прибор, столици, бизнис за украсување, индустрија за мувла, дрвени панели, обработка на брановидни плочи, резба на листови од МДФ, екран, дизајн на калиграфски таблети, релјеф, мебел од дрво, компјутерски маси, мебел од панели, канцелариски мебел, индустрија за инструменти и така натаму.

Може и за рекламни знаци, акрилни марки, 3D карактери, декорација на градина или ѕид, лого, системски модул за формирање, билборд, плоча, LED/неонски канал, буквално сечење со дупка, калап со блистер Light box.

IMG_5219 IMG_6504 IMG_6818 IMG_20210604_115054

CNC HS код: 8465990000

Ласерски HS код: 8456110090

Машина за сечење со осцилирачки нож: 8453800000

1628926237110259

Поврзано производство
Добијте бесплатна понуда сега!
дел-наслов
svg
цитат

Добијте бесплатна понуда сега!