Контактирајте не

whatsappWhatsApp: +8618615261626

ВечетВечер:+86 18615261626

ПоштаПошта: info@tekaicnc-laser.com

SkypeSkype: info@tekaicnc-laser.com

TEM1530C 9.0kw HQD ATC вретено за ладење на воздух cnc машина за дрвен мебел резбање на дрвени врати 1500x3000mm машина за сечење плочи со 24000 вртежи во минута

Модел:TEM1530C

Работна површина: 1500*3000*200мм (може да се прилагоди)

Работен напон: 380V, 3ФАЗИ, 50HZ (може да се прилагоди)

Контролен систем: Тајван систем за контрола на LNC

Вретено: 9,0 kw HQD ATC вретено за воздушно ладење

Брзина на вретеното:24000 врт/мин

Списание за алат: Линеарен тип + 14 парчиња ISO30 држачи за алат

Мотор и двигател: Серво мотори и драјвери на Taiwan Delta

Инвертер: 11 kw Тајван DELTA инвертер VFD

Структура: Нов тип подебела и поголема тешка заварена рамка и подемен

Површина на масата: Т-слот и вакуумска работна маса со 4 зони

Структура на подемен подемен: Движење на подемен

Систем за подмачкување:Автоматски систем за подмачкување

Калибрација:Автоматска калибрација на сензорот за алат


Детали за производотДетали за производот

кругКонфигурација

кругАпликација

кругHS код

2

5x10 Линеарен ATC CNC рутер за обработка на дрво 1530C.Поголема работна површина од TEM1325C.Може да обработува материјали со поголема големина.Широко се користи за производство на врата од кабинетот, цврста дрвена врата, компјутерско биро, монтажа на мебел и голема површина и масовно гравирање на МДФ и ХДФ, дрвена табла, авионско сечење, 3D втиснување и така натаму.Во продажба е најновиот новогодишен ATC cnc рутер 1530 со прифатлива цена.

Карактеристики на TEM1530C:

1.Автоматска машина за рутер 5x10 cnc, оската Z усвои увезена високопрецизна тајванска TBI топка завртка со непречено движење.Прецизноста на работата значително се зголеми.

2.Тешко тело на рамка.Преку ригорозна анализа на сили и дизајн на научна структура.Направете ја работната маса на машината, подобрена отпорност на стрес.Дури и низ многу години, сè уште нема деформација.

3,14 алати автоматски менувач.Машината за рутер 5x10 ATC cnc го прифаќа типот на автоматски менувач со линеарни 14 алатки.Променете една алатка, потребни ви се само 8 секунди.Ефикасноста е многу многу висока.

4.HQD 9.0kw ATC вретено за ладење на воздухот, поради воздушното ладење, нема потреба од често одржување како водното ладење.24000 врт/мин.Брзината на ротација, може да ја меле површината на дрвото многу многу мазна.

5.Сите наши ATC cnc рутер машина, вклучени 5x10 cnc рутер машина, сите ние ќе го советуваме клиентот да избере Shimp редуктор.Може да ја намали инерцијата на машината при работа со голема брзина.Избегнувајте додека машината за ATC cnc рутер работи пребрзо, а потоа влијаејте на прецизноста на работата на машината за CNC рутер ATC.

6. Лежиштето, завртката за топка на Тајван TBI и квадратните шини Hiwin.За време на работата на машината, под контрола на тајванскиот систем за контрола на LNC, тие често ќе се одржуваат со системот за автоматско подмачкување масло.

7. Меморија на точка на прекин.Ако времето на работа на машината ненадејно прекине, по повторно напојување на машината.Машината ќе почне да работи од запреното место за да продолжи да се обработува.

8. Машината за CNC рутер 5x10 ATC е многу компатибилна.Само софтверот за дизајн може да го даде кодот G.Сите можат да работат со 5x10 ATC cnc рутер 1530. Како што се Type3/Artcam/Castmate/CAD/CAM итн.

01
Диан

Тајвански LNC контролен систем со целосен екран на допир.Најпрофесионален систем за контрола на ATC.

Вретено за воздушно ладење HQD 9,0 kw ATC.24000 врт/мин.Брза брзина, без одржување.

таи
02
03
Диан

Висококвалитетно лежиште на ниво BK.

Заклучете го седиштето со лежиште.

таи
04
05
Диан

Автоматско подмачкување со масло.Преку системска контрола, одржувајте ги Gear, TBI Ball завртката и квадратните шини Hiwin.

Автоматски сензор за алат, помош 14 алатки за автоматска позиција.

таи
06
07
Диан

Индикаторско светло, Приказ на работниот статус на машината во различни фази.

Заштита на опрема.За време на работата на машината, ќе го заштити Gear чист.

таи
08
Описи Параметри
Модел TEM1530C
Работна површина 1500*3000*200мм (може да се прилагоди)
Работен напон 380V, 3ФАЗИ, 50HZ (може да се приспособат)
Контролен систем Тајвански систем за контрола на LNC
Вретено Вретено за воздушно ладење HQD ATC од 9,0 kw
Брзина на вретеното 24000 врт/мин
Списание за алатки Линеарен тип + 14 парчиња ISO30 држачи за алат
Мотор и возач Серво мотори и драјвери на Taiwan Delta
Инвертер 11 kw Taiwan DELTA инвертер VFD
Структура Нов тип подебела и поголема тешка заварена рамка и подемен
Површина на масата Т-слот и вакуумска работна маса со 4 зони
Структура на подемен Подемен движење
Систем за подмачкување Автоматски систем за подмачкување
Калибрација Автоматска калибрација на сензорот за алат
Преносливост X,Y оска: Спирален држач, Taiwan Hiwin/PMI 25# Linear Bearing со заштита од хауба од прашина за Y оската.Z Оска: Taiwan Hiwin/PMI Rail 25# Linear Bearing & Taiwan TBI Ball Screw
Вакуумска пумпа 7,5 kw вакуумска пумпа (380V, 3ФАЗИ, 50HZ)
Собирач на прашина 3,0kw двоен колектор за прашина (380V, 3PHASE, 50HZ)
Команден јазик Г код
Апликации Дрво, МДФ, ПВЦ, акрилик, картон, гума, пена.

# Мебел: дрвени врати, кабинети, чинија, канцелариски и дрвен мебел, маси, стол, врати и прозорци.

# Производи од дрво: гласовна кутија, кабинети за игри, маси за компјутери, маса за машини за шиење, инструменти.

# Обработка на плочи: изолациски дел, пластични хемиски компоненти, ПХБ, внатрешно тело на автомобилот, патеки за куглање, скали, анти-Бејт плоча, епоксидна смола,

ABS, PP, PE и други јаглеродни мешани соединенија.

# Декоративна индустрија: акрилик, ПВЦ, МДФ, вештачки камен, органско стакло, пластика и меки метали како бакар, гравирање на алуминиумски плочи и

процес на мелење.

IMG_1884 IMG_5116 IMG_6816 IMG_20210426_152457

CNC HS код: 8465990000

Ласерски HS код: 8456110090

Машина за сечење со осцилирачки нож: 8453800000

1628926237110259

Поврзано производство
Добијте бесплатна понуда сега!
дел-наслов
svg
цитат

Добијте бесплатна понуда сега!