Контактирајте не

whatsappWhatsApp: +8618615261626

ВечетВечер:+86 18615261626

ПоштаПошта: info@tekaicnc-laser.com

SkypeSkype: info@tekaicnc-laser.com

TEM2040C ATC cnc рутер за обработка на дрво 14 алат, автоматска машина за сечење и гравирање со менувач со 2000x4000mm

Работна област:2000*4000*200мм

Резолуција:0,03 мм

Структура на струг:Бесшевни заварени челични конструкции

X, Y Структура:Багажник и пинион, погон на менувачот, тајвански Hiwin H25 квадратни водилни шини

Z Структура:Тајван TBI тркалачки топчест шраф, Тајван Hiwin H25 квадратни водилни шини

Макс.Брзина во лер:60 м/мин

Вретено:HQD ATC воздушно ладењеВретено од 9,0 kw

Брзина на вретеното: 0-24000 r/min, променлива брзина

Работен напон: AC380V/60Hz/50Hz

Мотор и возач:Серво мотор и двигател на Taiwan Delta

Команда: код G (HPGL, U00, mmg, plt)

Операционен систем:Тајвански LNC контролен систем со целосен екран на допир

Дијаметар на секач:φ3.175-φ22

Режим на ладење: воздушно ладење


Детали за производотДетали за производот

кругКонфигурација

кругВидео

кругАпликација

кругHS код

4

TEM2040C Голема големина ATC cnc рутер машина 2040 година. Работната површина може да достигне 2000x4000mm работна површина.14 алатки автоматски менувач.Линеарен тип што го придружува системот за автоматска промена на алатот.Tekai high-end ATC cnc рутер машина.Сечење плочи од големи рамни материјали за алуминиумска плоча, алуминиумски композитен панел, медијапан плоча со голема брзина и висока точност.

Опис:

1.Постојат 14 алатки на системот за менување, 14 алатки можат автоматско менување преку различни материјали и работа.

2. Вакуум маса и маса Т-слотови работат заедно, без разлика на сечење плоча или мали парчиња гравирање.Сите не се никаков проблем.Еден ATC cnc рутер 2040 опремен со две вакуумски пумпи од 5,5 kw.Силно вшмукување, доволно моќ за фиксирање на сите материјали со големи димензии.

3. Висококвалитетна галантерија.Кабелот што се користи за машината ATC cnc 2040, сите се заштитени со кабел.Може да ги заштити надворешните сигнали.Ако надворешните сигнали влезат во кабелот.Тоа ќе влијае на работата на машината.

4.Топло боење и Механичко дупчење и тапкање.Tekai cnc машина, без разлика колку време, никогаш не испуштајте боја.И никој отпад дупка.

1
Диан

Вретено за воздушно ладење HQD од 9,0 kw, 24000 вртежи во минута, менувач на алат од 14 парчиња.

Индикаторско светло, ја покажува состојбата на машината кога работи.

таи
2
3
Диан

Тајвански LNC контролен систем, со целосен екран на допир, многу удобен.

Систем за ладење со магла со масло, ги лади и ги штити алатите за сечење при обработка на метал, ја подобрува ефикасноста на работата.

таи
4
5
Диан

Висококвалитетен синџир за влечење, индексирање и заштита на жиците.Секој дел може да се отвори за лесна инсталација и одржување.

Автоматско подмачкување со масло, ја прави машината непречена работа и ја подобрува точноста на работата.

таи
6
7
Диан

Вакуумската маса со две вакуумски пумпи од 5,5 kw, осигурува дека материјалите може автоматски да се адсорбираат многу ефикасно.

Грижа за шини, исчистете ги шините.

таи
8

# Работна површина: 2000*4000*200 mm

Тело на рамка со тешка должност на цевка со дебелина од 5 мм

# Вакуум мешана Т-слот маса со две вакуумски пумпи од 5,5 kw

# Тајвански LNC контролен систем со допир на цел екран

# 9,0 kw вретено за воздушно ладење HQD, 24000 вртежи/мин.

Менувач на алат # 14 парчиња

# XY оска спирален носач и пренос на пренос

# Z оска Тајван TBI топчест завртка пренос

# X,Y, Z Тајван Hiwin 25 квадратни шини

# Серво мотор Тајван Делта

# Инвертер за полнење

# Автоматско подмачкување со масло

# Филтер

# Калибрација на алат

# Собирач на прашина

# Механичко удирање и тапкање

# Топло сликање

# Ограничен прекинувач, стапало за стапнување за ниво, алат итн.

Опис Параметар
Работна област 2000*4000*200мм
Резолуција 0,03 мм
Структура на струг Бесшевни заварени челични конструкции
X, Y Структура Багажник и пинион, погон на менувачот,
Тајван Hiwin H25 квадратни водилни шини
Z Структура Тајван ТБИ тркалачки топчест шраф,
Тајван Hiwin H25 квадратни водилни шини
Макс.Брзина во лер 60 м/мин
Вретено Вретено за воздушно ладење HQD ATC 9,0 kw
Брзина на вретеното 0-24000r/min, променлива брзина
Работен напон AC380V/60Hz/50Hz
Мотор и возач Серво мотор и двигател на Taiwan Delta
Команда G код (HPGL, U00, mmg, plt)
Операционен систем Тајвански LNC контролен систем со целосен екран на допир
Дијаметар на секач φ3.175-φ22
Режим на ладење Воздушно ладење
Функција за собирање прашина Да
Work Holding Вакуум микс Т-слот маса
Списание за алатки Автоматски менувач на лагер 14 алаткиISO 30 алатки
Бруто тежина 2300 кг

Индустријата за декорација на дрвени врати и мебел: врата од масивно дрво и композитна врата, врата на кабинетот, резба на плочи со голема површина, цврсто дрво, резба на мебел од панели, резба на мурали од цврсто дрво, итн.

Преработка на дрвени производи: часовници, електрични табли, спортски производи и опрема.

Индустријата за музички инструменти: тродимензионална заоблена површина и обликување на сечење на извајани музички инструменти.

Занаетчиска индустрија: рамки за фотографии, кутии за накит.

1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6)

CNC HS код: 8465990000Ласерски HS код: 8456110090 Машина за сечење осцилирачки нож: 84538000001628926237110259

Поврзано производство
Добијте бесплатна понуда сега!
дел-наслов
svg
цитат

Добијте бесплатна понуда сега!