Контактирајте не

whatsappWhatsApp: +8618615261626

ВечетВечер:+86 18615261626

ПоштаПошта: info@tekaicnc-laser.com

SkypeSkype: info@tekaicnc-laser.com

TEM2030 2000x3000mm рекламирање cnc рутер машина за сечење автоматска работа за големи материјали

Модел: TEM2030

Работна површина: 2000*3000*200мм

Вретено: вретено за водено ладење 3,0 kw

Пренос на оската XY: Пренос на менувачот

Пренос на оската Z: Тајван TBI топчест шраф

Водечки шини: Тајван Хивин квадратни шини од 20 мм

Контролен систем: Мах3 контролер

Мотор: 450B степер мотор

Возач: драјвер за Leadshine M860

Инвертер: Инвертер за полнење

Максимална брзина на движење: 30000 mm/min

Максимална работна брзина: 25000 mm/min


Детали за производотДетали за производот

кругКонфигурација

кругАпликација

кругHS код

IMG_4139

CNC рутер за обработка на дрво TEM2030 2030. Брза работна брзина CNC машина за обработка на дрво, усвои тело на рамка со тешка должност.Топол процес на боење.Голема работна површина, 2000x3000mm работна површина.Погоден за сечење и гравирање на материјали со големи димензии.Специјално за рекламна компанија која сече различни материјали со големи димензии.Како акрил, медијапан, иверица, двобојна табла, алуминиум и сл и производител на дрвен мебел.Производство на дрвена врата, кујна од масивно дрво, кабинет итн. Целата машина користи најдобри додатоци.

Карактеристики

1. Тешко тело на рамка.Многу јако.Дури и по многу години, машината сè уште нема никаква деформација.

2. Mach3 контрола преку USB порта, кога клиентот ја примил, многу е лесно да се инсталира и постави.За клиентот, само треба да ја поврзете машината со компјутерот преку кабел за USB-порта.Нашиот инженер ќе го контролира компјутерот на клиентите преку Teamviwer за директно да го постави.

3. Висококвалитетни додатоци.Сите се светски познатиот бренд.Како што се Hiwin, TBI, Leadshine, Changsheng, Xinyue итн.

4. Производство на Сеико.Секој чекор доби многу сериозен дизајн и тест.

5. Телото на машината и работната маса, сите се мелени со прецизни машини.Работната маса на машината нека биде рамна.

01
Диан

Вакуумска маса со две мешани Т-слотови за вакуум пумпа од 5,5 kw.Силна сила на адсорпција за материјали од плочи.Т-слот маса за ситни материјали.

Автоматско подмачкување со масло.Висококвалитетни модели, подмачкување на квадратните шини на Hiwin оската X, Y, Z, Gear и pinion ја разбираат софтверската контрола и Z оската Taiwan TBI Ball Screw.

таи
02
03
Диан

Вретено за водено ладење Чангшенг, брза брзина на вртење, 24000 вртежи/мин.Најпознатиот кинески бренд.

Двоен лош колектор за прашина, 3,0 kw.Соберете ја прашината за време на машинската обработка на материјалите.

таи
04
05
Диан

Серво мотор и драјвер Leadshine HBS758, затворен систем.Нема изгубен чекор.Голема моќност, 8N.

Сензор за алат, помогнете и на машината да го најде местото за почеток на работата.

таи
06
07
Диан

Висококвалитетен кабел со штит.Избегнувајте надворешниот сигнал да влијае врз работата на машината.И квалитетот на кабелот е многу висок.Многу безбедно за корисникот.

Целата машина прифаќа висококвалитетни додатоци.Дури и едно притискање на копче.

таи
08

Главно се користи за преработка на дрво, врата, кабинети, кујнски прибор, столици, бизнис за украсување, индустрија за мувла, дрвени панели, обработка на брановидни плочи, резба на листови од МДФ, екран, дизајн на калиграфски таблети, релјеф, мебел од дрво, компјутерски маси, мебел од панели, канцелариски мебел, индустрија за инструменти и така натаму.

Може и за рекламни знаци, акрилни марки, 3D карактери, декорација на градина или ѕид, лого, системски модул за формирање, билборд, плоча, LED/неонски канал, буквално сечење со дупка, калап со блистер Light box.

IMG_6218 IMG_6818 IMG_7888 IMG_20210604_115050

CNC HS код: 8465990000

Ласерски HS код: 8456110090

Машина за сечење со осцилирачки нож: 8453800000

1628926237110259

Поврзано производство
Добијте бесплатна понуда сега!
дел-наслов
svg
цитат

Добијте бесплатна понуда сега!